CZY DLA MGA BITCOINY TO ZAGROŻENIE?

Maltański regulator hazardu online, Malta Gambling Authority, obiera strategię obserwatora w stosunku do swoich licencjobiorców, którzy decydują się na obsługiwanie transakcji w walutach cyfrowych, takich jakich Bitcoin.

Joseph Cuschieri, przewodniczący Malta Gaming Authority, powiedział niedawno w magazynie „Malta Today”, że wirtualne waluty takie jak Bitcoin zyskały popularność częściowo dlatego, że tradycyjne instytucje finansowe stają się niechętne do podejmowania ryzyka w odniesieniu do swoich kontaktów z operatorami hazardu internetowego.

Cuschieri stwierdził, że MGA otrzymało „bardzo mało zgłoszeń” od licencjobiorców zainteresowanych upoważnieniem na przeprowadzanie transakcji w Bitcoinach oraz że MGA „zawsze te wnioski oddalało”, ponieważ Cuschieri wciąż postrzega korzystanie z tych technologii „jako ryzyko”. Przewodniczący Cuschieri przyznał, że polityka MGA wciąż „nie akceptuje idei krypowalut”.

Niemniej, Cuschieri dodał, że MGA zamierza przyjąć bardziej aktywne, „krajowe” postawę w stosunku do walut internetowych. MGA planowało współpracować z Centralnym Bankiem Maltańskim oraz z Maltańskim Nadzorem Finansowym.

Prognozy na przyszłość

Niezależnie od tego, co MGA zamierza zrobić w przyszłości, jego obecna postawa jest sprzeczna z panującym trendem. Instytucja The UK Gambling Commission właśnie ogłosiła, że jej licencjobiorcy mogą włączyć wirtualne waluty do pozostałych opcji płatności. Wcześniej w tym roku Komisja Isle of Man Gambling Supervision Commission zaproponowała, aby umożliwić jej licencjobiorcom korzystanie z wymienialnych walut wirtualnych.

MGA opracowuje obecnie przepisy, w celu zaktualizowania systemu gry. Zanim ostateczny projekt zostanie dostarczony do parlamentu, we wrześniu tego roku odbędzie się szereg konsultacji ze stronami zainteresowanymi korzystaniem z walut wirtualnych. Według optymistycznych prognoz nowy system wejdzie w życie w marcu 2017 roku.

Bitcoin

Curschieri ogłosił, że MGA poszukiwało uproszczeń systemu licencjonowania, przewidując dzień, w którym MGA wydawałoby zaledwie dwie klasy licencji: biznesowej (B2B) oraz biznesowo-konsumenckiej (B2C). To usprawnione podejście „ułatwi procesy zgodności i zatwierdzania” i co najważniejsze „pozwoli pozbyć się niepotrzebnych kosztów”.

Uncategorized